| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Schedule B | 8532210050 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
| Capacitance | 4.7 µF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.5 Ω |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Tolerance | 20 % |
| Packaging | Reel |
| Life (Hours) | 1000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 529
Distributors
pcbx
Unit Price$0.78824
Ext.Price$0.78824
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.78824 | $0.78824 |
| 10 | $0.37959 | $3.79590 |
| 25 | $0.36071 | $9.01775 |
| 50 | $0.34277 | $17.13850 |
| 100 | $0.32573 | $32.57300 |
| 300 | $0.29851 | $89.55300 |
| 500 | $0.27357 | $136.78500 |
| 1000 | $0.25819 | $258.19000 |
| 3000 | $0.24548 | $736.44000 |
| 5000 | $0.23340 | $1167.00000 |
| 10000 | $0.22570 | $2257.00000 |
